ATTrader.pl · Edukacja · Formacje świecowe · Inne

Formacje świecowe Inne

Doji Doji

Formacja odwrócenia lub kontynuacji trendu, pojawiająca się zarówno w trendzie wzrostowym, jak i spadkowym. Jest zazwyczaj uważana za sygnał zmiany trendu, dlatego że często można ją zaobserwować na ekstremach wykresu. Pojawianie się świecy doji jest dla wielu graczy sygnałem do zajęcia lub opuszczenia pozycji. Jeśli w trendzie pojawienie się doji nie spowodowało zmiany kierunku, odbierane jest to jako chęć kontynuacji wzrostów (spadków), czyli siłę trendu. Kształt świecy pokazuje nie rozstrzygniętą walkę między podażą a popytem. Cena otwarcia jest na tym samym poziomie co cena zamknięcia (lub jest do niego bardzo zbliżona). To sprawia, że korpus ma kształt poziomej kreski. W trakcie tworzenia świecy cena porusza się w dół i w górę, lecz powraca do poziomu startowego. Tak powstają dwa krótkie cienie. Sygnał jest tym bardziej istotny, im silniejszy jest trend.

Biała Szpulka Biała Szpulka

Biała szpulka to formacja składająca się z jednej świecy. Korpus świecy jest biały, z górnym i dolnym cieniem. Długość cieni jest większa niż wysokość korpusu. Formacja świadczy o niezdecydowaniu rynku dotyczącym kierunku ruchu. Po nagłym wybiciu kursu lub długo trwającym trendzie może zwiastować zatrzymanie w dotychczasowym kierunku.

Czarna Szpulka Czarna Szpulka

Czarna szpulka to formacja składająca się z jednej świecy. Korpus świecy jest czarny /zamknięcie jest poniżej otwarcia/, z górnym i dolnym cieniem. Długość cieni jest większa niż wysokość korpusu. Formacja świadczy o niezdecydowaniu rynku dotyczącym kierunku ruchu. Po nagłym wybiciu kursu lub długo trwającym trendzie może zwiastować zatrzymanie w dotychczasowym kierunku.

Współpraca
StockWatch.pl Agencja relacji inwestorskich Capital PR PayU

Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.