ATTrader.pl · Analiza techniczna akcji

Analiza techniczna akcji

Strona przedstawia moduły, wraz z zakładkami skanujące rynek giełdowy w zakresie różnych aspektów analizy technicznej. Dla inwestora korzystającego w swoich inwestycjach z pomocy analizy technicznej ważne są nastepujące podstawowe informacje: trend panujący na spółce, wartości oscylatorów oraz poziom zmienności kursu akcji. Dane dotyczące kursów walorów są opóźnione o 15 minut i nie sa korygowane o dywidendy, prawa poboru oraz splity. Strona odświeża sie automatycznie co 3 minuty.

Wskazania wskażników wyliczonych na świecy dziennej są obowiązujące po zamknięciu sesji giełdowej. Wskazania wyliczone dla danych tickowych po zamknięciu świecy z określonego interwału. Użytkownik ma możliwość zmiany interwału skanera.

Trend walorów ATTrader bada za pomoca prostych średnich kroczących wyliczonych z wartości kursu. Wzajemny układ średnich z 20, 50 i 100 sesji określa kierunek trendu. Gdy wartość średniej z 20 i 50 sesji znajduje sie ponad wartością średniej z 100 sesji mamy do czynienia z trendem wzrostowym, gdy poniżej, z trendem spadkowym. Aby znormalizować odczyty dotyczące mocy trendu badamy kąt nachylenia - wznoszenia lub opadania - poszczególnych średnich. Kąt nachylenia badany jest z procentowej zmiany wartości każdej z użytej średniej w stosunku do jeje poprzedniej wartości. Wyliczenie zmiany procentowej średnich pozwala na znormalizowanie mocy trendu dla wszystkich spółek giełdowych.

Oscylatory zastosowane w określonym trendzie pomagają w zajęciu pozycji zgodnej z panującym na rynku kierunkiem ruchu. W przypadku trendu wzrostowego przebywaja w strefie wykupienia w czasie rozwniętego trendu spadkowego przebywaja w strefie wyprzedania. Oscylatory szybkie takie jak Stochastic często podczas korekty w trendzie, generują sygnały do zajecia pozycji na rynku zgodnej z panującym trendem. Oscylator RSI poprzez uśrednienie, które posiada w swojej konstrukcji, reaguje na zmiany kursu wolniej generując mniej sygnałów. Przyjmuje sie, że w przypadku wartości RSI powyżej 55-60 zajęcie pozycji przy pomocy średnich kroczących lub też MACD generuje mniej mylnych sygnałów.

Zmienność pozwala m.in.na określenie wielkości pozycji na rynku. Znormalizowany ATR (NATR) pozwala porównać zmienność wszystkich spółek notowanych na giełdzie dzieki obliczaniu zmienności kursu procentowo a nie punktowo. True Range oraz ATR są wartościami charakterystycznymi dla określonej spółki -  okreslonej wartości kursu - na tej podstawie możliwe jest na przykład ustalenie zlecenia stop strata przez inwestora.

Trend wzrostowy

Wykupione

Niska zmienność

Akumulacja

Trend spadkowy

Wyprzedane

Wysoka zmienność

Dystrybucja

Analizy techniczne

Wiadomości

Wydarzenia w spółkach

Współpraca
StockWatch.pl Agencja relacji inwestorskich Capital PR PayU

Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.